• Konkurs "Stroik Wielkanocny"
          • Konkurs "Stroik Wielkanocny"

          • Przedszkole w Siedliskach zorganizowało Konkurs plastyczno-techniczny "Stroik Wielkanocny". Głównymi celami konkursu było popularyzowanie i kultywowanie tradycji oraz zwyczajów wielkanocnych a także rozwijanie wyobraźni, pobudzanie aktywności twórczej dzieci. W dniach 26 oraz 27 marca 2024r. odbył się kiermasz stroików, z których środki przeznaczone zostaną na cel charytatywny. Konkurs adresowany był do przedszkolaków oraz uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Lubenia. W twórczości dzieci wspomagali ich Rodzice/Opiekunowie. Do przedszkola dostarczono 64 stroiki.  Wszystkie prace zasługują na pochwałę, a ich autorzy i pomocnicy na uznanie. Komisja przyznała  dwa I, II, III miejsca oraz 6 wyróżnień za prace wykazujące się niezwykłą oryginalnością, interpretacją tematu, samodzielnością i starannością.

            Laureaci Konkursu plastyczno-technicznego „Stroik Wielkanocny” to:

            I miejsce - Tymoteusz Konkol

            I miejsce - Oliwia Kaczor

            II miejsce - Sandra Pietrzyk

            II miejsce - Anna Tsapar

            III miejsce - Marcin Korbecki

            III miejsce - Maksymilian Kowalik

            WYRÓŻNIENIA:

            Wyróżnienie - Tadeusz Wilkos

            Wyróżnienie - Nikola Winiarska

            Wyróżnienie - Kornelia Pasternak

            wyróżnienie - Zoja Cupryś

            Wyróżnienie - Błażej Szpiech

            Wyróżnienie - Maksymilian Głowacki

            Uczestnicy/Laureaci Konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom - Dzieciom i Rodzicom serdecznie dziękujemy za udział, gratulujemy pomysłów oraz życzymy dalszych sukcesów.

            Monika Dryja 

            Ewelina Grygiel

            Patrycja Żegleń

        • Dzień bez plecaka
          • Dzień bez plecaka

          • W środę , 21 marca, w naszej szkole obchodzony był „Dzień bez plecaka” – z ang. no backpackday. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne książki i  przybory w dowolny, zabawny sposób. Za tym zwyczajem stoi też jednak szczytna idea. Za oceanem podczas no backpackday swoje książki i przybory szkolne uczniowie noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach.

            Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania…W środę  w szkole zaroiło się od przeróżnych, zabawnych i bardzo kreatywnych pojemników. Pojawiły się: koszyki sklepowe, kosze na bieliznę, piknikowe, skrzynie, w tym na narzędzia, walizki, torby treningowe, transportery na zwierzaki,wózki dla lalek, , taczki, wiadra i … inne.Ograniczeniem była tylko wyobraźnia. Zobaczcie, jak sobie poradzić, gdy nie można wziąć plecaka.

              M. Duda

             

        • Podkarpackie Targi Edukacyjne Orientation Day 2024
          • Podkarpackie Targi Edukacyjne Orientation Day 2024

          • Uczniowie klasy 8 uczestniczyli 26 marca 2024r. w targach edukacyjnych zorganizowanych przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Barańczaka w Rzeszowie. Szkoły ponadpodstawowe promowały własne placówki edukacyjne, przedstawiały  oferty edukacyjne, informowały o możliwościach rozwoju oraz inspirowały do nauki i zdobywania wiedzy przez naszych uczniów . Podczas targów edukacyjnych nasi uczniowie mogli spotkać przedstawicieli różnych placówek edukacyjnych, porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Uzyskali informację o konkursach, stypendiach i programach wymiany międzynarodowej, a także skonsultowali swoje plany edukacyjne z profesjonalistami. Wyjazd był doskonałą okazją dla uczniów nawiązywania kontaktów z przedstawicielami różnych instytucji edukacyjnych oraz zapewne pozwoli na właściwy wybór szkoły w której będą kontynuowały naukę po zakończeniu szkoły podstawowej.

            J. Wilk

          • Spotkanie z doradcą zawodowym

          • 20 marca 2024r. klasa ósma i siódma miały przyjemność spotkać się z Panią Magdaleną Kuźniar, doradcą zawodowym, aby omówić swoje możliwości rozwoju oraz plany dotyczące wyboru szkoły ponadpodstawowej a w dalszej przyszłości zawodu. Pani Magdalena jako  profesjonalista i osoba kompetentna, a także cierpliwa i wyrozumiała pomogła uczniom zidentyfikować swoje silne strony oraz obszary, w których mogliby się jeszcze rozwinąć.  Dzięki spotkaniu z doradcą , mają teraz jaśniejszy obraz tego, czego chcę osiągnąć w życiu oraz  plan działania dotyczący najpierw wyboru szkoły. Wsparcie i wskazówki zapewne , pomogę  w przyszłości osiągnąć sukces na  ścieżce zawodowej.

            J.Wilk

        • Przedstawienie "Przygody Koziołka Matołka"
          • Przedstawienie "Przygody Koziołka Matołka"

          • „W Pacanowie kozy kują

            więc Koziołek, mądra głowa,

            błąka się po całym świecie,

            aby dojść do Pacanowa.

            Właśnie nową zaczął podróż,

            by ją skończyć w Pacanowie.

            A co przeżył i co widział - bajka wszystko wam opowie”.

            W piątkowe przedpołudnie 22 marca przedszkolaki z grupy starszej oraz uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Przygody Koziołka Matołka". Koziołek wyruszył w podróż do Pacanowa, przemierzał różne kraje, spotykał różne postacie i przeżywał mnóstwo ciekawych przygód.

        • Konkurs Plastyczny "Kapelusz Pani Wiosny"
          • Konkurs Plastyczny "Kapelusz Pani Wiosny"

          •  

            W marcu w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny. Przedmiotem konkursu było wykonanie nakrycia głowy dla Pani Wiosny. Otrzymaliśmy mnóstwo prac. Poziom konkursu był bardzo wysoki, prace wyróżniały się pomysłowością, estetyką wykonania, różnorodnością wykorzystanych materiałów. Jury, po długich obradach, wyłoniło laureatów w dwóch grupach wiekowych. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

            P. Żegleń

            E. Grygiel 

            M. Dryja